Reference

Ema T.

Díky Soulladění jsem získala rodinu, jaká mi chyběla – dává mi pocit sounáležitosti, lásky, podpory, vzájemnosti, blízkosti (i přesto, že jsme se osobně setkaly až po třech měsících) a ohromné vděčnosti. Poprvé v životě se v této rodině cítím přijímaná a v pořádku:-). 

A rozhodně mohu říct, že mi terapie s Mončou obrátily život naruby (v dobrém:-) – po 13 letech jsem se zbavila závislosti, po 7leté pauze jsem se naučila znovu řídit a řídím beze strachu a celkově mám pocit jakoby mi zase začalo v životě svítit slunce (-:.

Dáša B.

Soulladění mě pomohlo s tím ukotvit si v sobě místo bezpečí a opravdové přijetí- že můžu být. Pomohlo mě zvládat životní výzvy s partnerem, dávat mu takové přijetí a vidět co nejlépe skutečnost, že i jeho jádro je čisté a jeho chování a kritika pramení z bolavých míst a že nemusím jít do obrany, abych něco vyřešila.

Pomohlo mě zvládat těžší emoce s dětmi bez toho abych začala v hlavě vytvářet příběhy ,, Proč?,, a konstrukty nějakých představ o tom jací máme a nemáme být.

Místo toho jsem přijala,že jsme, jak jsme a můžeme být náplní sami sebou když se najdeme.
Pomohlo mě v propojení ❤️

Petra T.

Rozhodla jsem se vstoupit do minulého kurzu Soulladění, protože už mě nebavilo přešlapovat na místě a říkat si, to se nějak samo vyřeší…

Monča nám dala efektivní nástroje, jak se dostat přímo k sobě, i když to třeba znamenalo spoustu slz a sebereflexe…přišla změna a s ní úleva “návrat domů”.

Moc bych všem přála, aby něco takového mohli také zažít.

Hanka P.

Díky Soulladění mám v životě více soucitu, vděku i pokory nejen k ostatním, ale zejména k sobě samotné.

Blanka B.

Kurz Soulladění na mne vykouknul náhodou na Fb. Přihlásila jsem se ze zvědavosti, s přáním dostat něco praktického do ruky pro práci na sobě.

Zajímal mne přístup Gabora Matého, jak se dá využít ve skupině.

S vděčností děkuji této ,,náhodě “, že jsem našla místo ve skvělé skupině žen. Jako bych přišla domů.

Moniččino vedení skupiny považuji za velmi profesionální. Pod jejím vedením jsme měli možnost vstupovat do vnitřních procesů a objevovat kvality, stíny i zapomenuté vnitřní děti, které jsme doprovodili na bezpečná místa.

Nezaznamenala jsem nikdy, že by Monika nechala někoho ztraceného ve svém procesu. Velkou kvalitou skupinového setkávání je sdílení druhých. Pokaždé jsem pro sebe objevila něco užitečného či hodnotného z vyprávění druhých.

Dostala jsem spoustu praktických nástrojů, které mi pomáhají v běžném životě lehčeji zvládat bolest tělesnou i duševní. Moni, děkuji za tvou lehkost, hravost, soucitnost i odbornost. Těším se na další příležitost k setkávání.

Anna J.

V Soulladeni jsem našla laskavý bezpečný prostor pro své sdílení a podporu i inspiraci od žen,které také nasedly na loď sebepoznání.

Oceňuji tipy a materiály, které pro nás Monika připravila. Jsou velmi přínosné a jsou podkladem celého procesu. Milé vedení Moniky je zárukou bezpečí, laskavosti, opravdovosti a vstřícnosti. Jsem vděčná a moc děkuji, že jsem mohla být součástí.

Martina B.

Soulladění pro mě bylo okamžité rozhodnutí, impulzivně jsem se rozhodla,že tohle chci absolvovat, vzhledem k tomu jak moc mi pomohly knihy Gabora Mateho a jeho workshop a tím že tento terapeutický směr je pod jeho vedením jako konečně něco co mi dalo pochopit co se mi to tu se mnou vlastně děje.

Tehdy na mě vyskočila zdarma ukázka a nabídka od Moniky s překladem přístupu CI a já byla nadšená, jsem i praktikující joginka, tak mi to o to víc do sebe zapadalo jako puzzle. Když opadlo impulzivní přihlášení řešila jsem peníze, ale i tak se vše vyřešilo dobře dopadlo a já mohla se zvědavostí projít soulladěním s Monikou a dalšími odvážnými ženami, hned úvodní setkání ve mě vystřídalo všechny emoce a hlavně strach proč jsem se zas do něčeho takového uvrtala, ale s podporou a laskavým provázením nelituji ,že jsem do sebe takhle investovala.

Vylezlo mi hodně přesvědčení a bubáků, které jsem najednou uměla pojmenovat a přestat se jich bát, nejtěžší pro mě bylo projít tématem Vnitřní dítě, tam jsem dokonce zůstala dýl než 14dní, a najednou jsem na sebe přestala být tak tvrdá a mít vše pod kontrolou, dovolila jsem si to projít, jak jsem nejvíc pro sebe potřebovala, protože mě Monička i spolusoulladící nenechaly se bát a zažívat pocity nedostatečnosti, že nejsem dost dobrá, že selžu, žádná terapie mi nepomohla tak jako společné Soulladění s podporou Moniky i po celou dobu kurzu, bylo bezpečné vědět,že ona tu je že nejsem na tohle vše sama a k tomu jsem poznala tolik úžasných lidí, že věřím už naplno, že nic není náhoda.

Děkuji a jsem za to moc vděčná a snad to pomůže někomu se rozhodnout tvořit si laskavou cestu k sobě, nedokázala jsem to napsat v kratší formě.

Petra P.

Do Soulladění jsem se přihlásila, protože jsem chtěla najít větší vnitřní klid, napojit se víc sama na sebe, umět pracovat se svými emocemi a být laskavější mámou pro svoje děti. 

To všechno jsem v kurzu získala. Ale získala jsem toho i mnohem víc. 

Soulladění není obyčejný kurz, kde jednotlivě každý za sebe jen čerpáme nové informace a plníme si úkoly. 
A ano, každý si postupujeme svým tempem a řešíme si svoje aktuální potřeby. Ale zároveň je to úžasná cesta, na které jdeme společně.

Postupně se poznáváme, získáváme k sobě důvěru, vzájemně se podporujeme, dodáváme si sílu, laskavost a pochopení. 

Monika to celé od začátku zaštiťuje laskavostí a pocitem bezpečí.

Naučila jsem být laskavější sama k sobě, ke svému okolí, být napojená na svoji vnitřní holčičku, objímat ji, dělat věci víc podle sebe a nesnažit se plnit jen očekávání druhých, dovoluji si být víc zranitelná a zároveň v tom i víc silná. 

Soulladění mi přineslo do života spoustu skvělých věcí, ale především kruh úžasných lidí, se kterými je snazší a krásnější po té cestě jít dál. ❤️

Jitka B.

Setkávání v kruhu bylo léčivé nejen v naciťování a prožívání vlastních traumat, ale i v naslouchání sdílení ostatních. 

Monika dokázala velmi rychle navodit na zoomu bezpečné prostředí, i když jsem neznala všechny, nebála jsem se sdílet. 

Zažila jsem spoustu aha momentu, tak to je s Moničinými kurzy je pokaždé. 

Dá nám přístupnou formou velké množství teorie a pak ji převede do praxe. 

Nebylo to žádné mletí slámy, ale tento kurz šel opravdu hluboko a bylo to fakt silný. 

Moniku vnímám jako úžasnou psychoterapeutku, kterou doporučuju všude kudy chodím. 

Její laskavý a moudrý přístup, který vám nic nenutí, jen otevírá dveře, abyste si na to přišli sami, jsem u nikoho jiného nezažila. Monika je prostě báječná.”

Anička D.

Soulladění pro mě byla velká jízda do nitra sebe. Naučit se plout sama se sebou, se vším co mě tvoří a ničím neopovrhovat. 

Naučila jsem se být zase o krok laskavější k sobě i své rodině a více komunikovat, co potřebuju pro zachování si té laskavosti. 

Díky online formátu jsem se mohla účastnit, i když žiju v zahraničí, a zažít krásný pocit, že mám kolem sebe české ženy,se kterými řešíme stejná témata a být si navzájem podporou. 

Děkuju všem ženám z kurzu a přeju všem, kdo váháte, abyste našli odvahu vydat se na tuhle super Souljízdu 🫶

Mariola K.

Když jsem se do Soulladění zapisovala, měla jsem pocit bezmoci ve svém životě. Málo co mi dávalo smysl. Byla jsem si vědoma, že se neumím radovat z věcí, které mě obklopují a viděla jsem, že jiní se nimi radují. Dost mě to trápilo. 

Musím uznat, že během kurzu jsem objevila svoji jinou podstatu. Podstatu, ke které jsem dříve nenahlížela. A to je ta ženská podstata, kterou jsem v sobě měla silně potlačenou. 

Pro mě Soulladění bylo vysvobozením z bezmoci, za kterou jsem obviňovala své okolí. Nahlédla jsem si do svého nitra, objevila svoje vnitřní dítě a naučila se s ním pracovat. A to je cesta k uzdravení. A vím, že je to začátek dlouhé cesty. Vědomé cesty. Nikdy bych nechtěla udělat krok zpět. Neumím si představit lepší formu terapie. 

Děkuji Ti za to Moni <3

Jitka F.

Ráda bych se tímto připojila k vyjádření Kačky, které je i mou zkušenosti s Monikou ….těm, kteří chtějí udělat změnu ve svém životě, chtějí se cítit lépe nebo pochopit, z jakého důvodu se jim některé situace stále dokola opakují….je to kurz právě pro Vás. Mám za sebou řadu seminářů, kurzu a výcviků a mohu jednoznačně potvrdit, že kurzy pod vedením Monči Weiglove byl pro můj růst a vývoj zásadní. Pod vedením Moniky jsem absolvovala řadu jejich kurzů a vždy to byly nejlépe investované peníze. Monika poskytne velké množství materiálů, příspěvků, kterými vám předá informace proč se věci dějí…..získáte přehledným způsobem sdělení o podstatě traumatu a mnoho dalšího, ale hlavně i jakýsi “návod” jak ze svých potíží vystoupit, jak na ně nahlížet.

Přístup a vedení Moniky je velmi citlivé, empatické a trpělivé. Drží se tvrzení, že není hloupých otázek a skutečně trpělivě odpovídá na jakýkoli v dotaz a je k dispozici po celou dobu kurzu.

Monika je skvělý odborník s lidským přesahem, mnoha osobními i profesními zkušenosti. Vřele doporučuji!!

Katka Z.

Moc doporučuji kurzy s Monikou. Již od roku 2020 je má cesta životem díky její laskavému přístupu a nekonečné trpělivosti prozářená i mým vlastním světlem. Pohled dovnitř sebe je občas těžký a dost často bolí. Ale díky Moničině vedení je to jednodušší. ❤️

Pokud Vás Moničina práce oslovila, něco Vás táhne, neváhejte. U mně byla na začátku problematická otázka financí, ale dlouhodobě to vidím jako nejlepší investici do sebe. Dovolila jsem si sebe dát na první místo a být k sobě laskavá. Požádala jsem o pomoc, první dva kurzy jsem dostala jako dárek na Vánoce, narozeniny i svátek 🙂 a ja proplula už několika kurzy v Moničině péči, potkala jsem úžasné ženy s podobným myšlením, podobnými otázky a problémy.. Nejsme v tom sami, jsme v tom spolu. Síla soulladění se stejně naladěnými lidmi je pro mně něco, co mně přesahuje a zároveň přivádí zpátky k sobě. 🙏❤ moc děkuji, Moniko a těším se na další jízdu 😊

Dáša B.

Přidávám se k referencím na tento kurz ❤🙏ve třech bodech to vnímám podobně 
1. našla jsem rodinu lidí podobného záměru zároveň to obohatilo i mou rodinu i když to mnohdy vypadalo tak že naše vzájemná zranění nás rozdělí 
2. nejsem už závislá ani na popíjení vína a zvedání nálady ,ani na druhých ,jejich přijetí a hodnocení
3. řídím auto a to jsem nevěřila že někdy budu , protože jsem si udělala před 25lety řidičák a měla jsem takové strachy ,bloky co se týká řízení ,ale i zkušenosti s instruktorem nebyli dobré a teď od září řídím každý den do své nové vysněné práce a tam je moje 
4. věnuju se v práci svému poslání a snům 🍀 a nebylo to snadné rozhodnutí, protože jsem tím šla proti očekávání svého okolí.

V tom všem mě pomohlo to ,že jsem se vyladila na své vnitřní Já ,které mě dalo sílu, věřím že všichni jak tu jsme tím směrem jdeme a zrovna tak vím a vnímám že podpora vzájemná a inspirace je klíčová.
🌈
Moc doporučuji kurzy s Monikou, kterou jsem před lety poznala na Fb , když křtila svou Kouzelnou zahradu , vyjadřovalo to přesně to po čem toužilo moje vnitřní dítě , když jsem se pak opakovaně vracela k videím pro výzvu k jejím prvním kurzům,uvědomila jsem si proč, protože jsem svého vnitřního,vnějšího i okolím zrcadleného kritika konečně nahrazovala hlasem z nitra Síly laskavostí a lásky kterou máme všichni hluboko v sobě a díky níž můžeme nejen čelit naším životním výzvám a okolnostem,ale i růst do svého plného prožívání sebe a reality po které tak toužíme, můžeme mít blízké vztahy které rostou s námi,můžeme být tím kým opravdu jsme.
❤️🌊🐳
Je skvělé že jsme se tu takhle sešli , tohle je skvělá cesta ❤💫🐬

Jana S.

Soulladící kurz s Monikou byl a je v mém životě moc důležitý.

Pocit být se “svým kruhem” kolem pomyslného ohně byl úžasný. Poslouchat sdílení ostatních mi přineslo často více AHA momentů, než moje vlastní “bahýnko”.

Monika má dar vytvořit úžasný bezpečný prostor a zároveň je vzdělaný odborník, je vidět, že její práce je zároveň její poslání.

Od chvíle, kdy jsem absolvovala první její kurz, se mám mnohem radši. A do cesty mi přicházejí ty správné věci… jako další úžasné Moničiny projekty 🙂

Hodně štěstí všem, kteří se přihlásí, ať máte taky tak úžasnou skupinu, jaká se poskládala v našem kurzu. Už nebudete nikdy brečet sami 🙂

Anička K.

Moniku znám již 4 rokem. 
Díky ní jsem si uvědomila, že vztek je přirozená reakce organismu, že i s ním mě lidé mohou mít rádi… že vzteku mohu předcházet, naučím li se naslouchat svým pocitům a emocím… Objevuji, kde mají me emoce a pocity původ, kde v těle je cítím, dávám jim barvy, v průběhu dne se učím zastavovat, dýchat, uvědomuji si své tělo, okolí… 
Díky Monice jsem objevila sílu traumatu, jeho moudrost… Snažím se netraumatizovat sve děti, zachovat jim autenticitu, u sebe ji objevovat a své traumata rozpouštět… 
Kurz Soulladeni je dobrým nástrojem, jak se v tom všem zlepšovat, nacházet…
Monika do kurzu dává ♥, obdivuji nadšení pro dané tema, chuť pomáhat, tvrdou práci a Moniky profesionalitu… Online kurz + zoom setkání je pro mě skvělá možnost, jak metoda Gábora může pomáhat více lidem… Ač se nejedná o terapeutický kurz, pro mě Soulladeni bylo dostupnou formou terapie..

Anna N.

Absolvovala jsem hodně kurzů o partnerském přístupu k dětem, mám za sebou brain-based koučovací výcvik. Stejně se mi ale občas stane, že mi nervy ujedou. Jsem nadšená, že Monika v kurzu Vztek v rodičovství jako příležitost k růstu, propojila to, co znám. A přidala mnoho nového, co jsem nevěděla – konkrétní techniky, jak zvládat vztek, stres, jak pomoci dítěti pojmenovat své emoce, jak sebereflektovat svoje pocity a reakce převést je do láskyplného vztahu s dětmi. A co víc, dětem tak předat nový vzor vědomé výchovy, která se obejde bez agrese a mocenských her. Tento kurz vás bezpochyby posune vpřed.

Kateřina H.

Určitě bych kurz doporučila a to už jen z důvodu, že za 4 týdny si přijdu skoro jako jiný člověk. Cítím se klidnější, víc vnímám sebe a své potřeby, dokážu kontrolovat výbuch, který už se mi stane max 1 týdně, před kurzem to bylo několikrát denně. Přestala jsem si vybíjet zlost na dítěti, které za to opravdu nemůže, i když jsme toho pak litovala, ale nedokázala jsem se ovládnout nebo zastavit. Prostě jsem přepla a byla jsem v tu chvíli jiný člověk a pak mě každé mé slovo, můj čin, mrzel. Teď se nic takového neděje a já se těším na lepší a lepší zítřky.

Šárka G.

Kurz pro mě byl opravdu příležitost k růstu. Už samotné vyčlenění času na něj mi umožnilo zastavit se a vrátit se k sobě, od péče o dítě k péči o sebe. Jednoduché praktické ukázky v kombinaci se stručnou a výstižnou teorií nezaberou mnoho času a uhodí přímo hřebíček na hlavičku. Kurz mě podpořil na cestě k vědomému rodičovství. Navíc vlídný hlas lektorky působí jako balzám sám o sobě! Vřele doporučuji každému rodiči, který tápe.

Kamila N.

a jejímu prožívání emocí. Téměř při každém videu jsem brečela, protože se mi otevřel úplně nový svět pochopení a uvědomění. Je spoustu kurzů, které jsou zaměřeny na děti, ale k čemu jsou nám takové návody, když se propadáme pod tíhou vlastních nezpracovaných emocí? Jak můžeme dítě naučit něco, co samy neumíme? .. ale vše se dá naučit. Monika je laskavým průvodcem po této emoční cestě a díky ní jsem vyrostla po osobnostní stránce do úplně novych rozměru

Katerina D.

Kurz předčil má očekávání. Nejdříve jsem si říkala, že půjde zas jen o další kurz a la Nevýchova apod., nicméně na kurzu je vidět nejen Moničin zájem o jógu, meditace a mindfulness, ale hlavně také to, že je psycholog. Hodně se mi líbila interaktivní část, kdy jsme mohly klást otázky.

Ida P.

Kurz se mi moc líbil a doporučuji ti ho. Během těch čtyř týdnů, kdy jsem zkoušela začlenit praktické návody a techniky do našeho rodinného života, jsem viděla velký posun ve zvládání emocí svých i dětí. Moc se mi líbilo jednoduché a srozumitelné vysvětlení emocí z pohledu psychologie. Skvělé jsou konkrétní návody a techniky, dechová cvičení. Odpoví ti i na otázky, takže máš pocit, že jste pořád ve spojení. K videím se můžeš vracet a dostaneš i PDF materiály. Stoprocentně to stojí za to.

Jana S.

Kurz byl pro mě obrovským přínosem, je plný praktických cvičení a technik na zvládání emoce vzteku a to jak pro děti, tak i pro nás dospělé. Velmi jsem ocenila rozčlenění kurzu do několika modulů, ve kterých bylo vždy několik kratších videí, které měl člověk možnost zhlédnout dle svých časových možností. V kurzu jsem prožila několik velkých AHA momentů a mé radostné díky za účast kurzu nezná mezí. Kurz jsem velmi silně prožívala celým srdcem a je pro mě obrovskou výzvou a motivací jít takto příkladem pro své děti. Pevně doufám v jakékoliv další pokračování s naší milou průvodkyní. Je to odbornice na svém místě a chtěla bych ji moc poděkovat za tento bezkonkurenčně nejlepší kurz v mém životě (a že těch seberozvojových už jsem prošla). Na cestu lásky, cestu sebepoznání jsem se dala zhruba před 10 lety, když jsem se dotkla své duše a vnitřní síly, byla to krása. S příchodem druhé dcerky přišel vztek a já věděla, že je v tom velká transformační síla, ale pořád se mi to nedařilo uchopit, až nyní s Monikou. Všechno se mi propojilo a spojilo a zase cítím tu sílu a víru a hodlám vše z kurzu trénovat, trénovat, trénovat, bez toho to samozřejmě nejde.

Lucie N.

Já kurz musím za sebe moc doporučit. Myslím si, že to rodičovství jde celé dělat tak nějak jinak než jak jsme ho zažili my a tohle je cesta, přes sebe. Nehledat furt nějaké problémy na dítěti, pochopit ho a užít si to dětství s ním a pomoct mu zvládat jeho emoce. To je vědomé rodičovství, chci si užít rodičovství a nedělat dítěti nějaký „cvičák“, chci ho učit, přijímat ho a vychovat z něj dobrého a sebevědomého člověka. A když sama neumím zvládat svoje emoce a svůj vztek, tak jak to můžu naučit svoje dítě. A celé to navíc dávalo smysl, není to žádné ezo…takže jdi do toho 🙂

Gabriela B.

Kurz můžu jedině doporučit. Naučil mě, proč je důležité uvědomovat si, vyjadřovat a naplňovat vlastní potřeby. Těším se, až si nové strategie tréninkem upevním, budu je vědomě používat a nápodobou to naučím i své děti. Aby za dvacet, třicet let nemusely v oblasti konstruktivního zvládání emocí tápat tak jako já dnes.

Martina Z.

Monika je profesionální kouč nejen dětí, ale hlavně rodičů. Kurz mi pomohl uvědomit si mnohé. Dítě je dar, který nás může hodně naučit o sobě samých. Zvládání různých situací v každodenním životě je náročné, ale s Monikou mi přišly věci logické, praktické a opravdu fungující. Děkuji za tuto příležitost.

Martina Z.

Kurz můžu jedině doporučit. Naučil mě, proč je důležité uvědomovat si, vyjadřovat a naplňovat vlastní potřeby. Těším se, až si nové strategie tréninkem upevním, budu je vědomě používat a nápodobou to naučím i své děti. Aby za dvacet, třicet let nemusely v oblasti konstruktivního zvládání emocí tápat tak jako já dnes.

Gabriela B.

Já kurz musím za sebe moc doporučit. Myslím si, že to rodičovství jde celé dělat tak nějak jinak než jak jsme ho zažili my a tohle je cesta, přes sebe. Nehledat furt nějaké problémy na dítěti, pochopit ho a užít si to dětství s ním a pomoct mu zvládat jeho emoce. To je vědomé rodičovství, chci si užít rodičovství a nedělat dítěti nějaký „cvičák“, chci ho učit, přijímat ho a vychovat z něj dobrého a sebevědomého člověka. A když sama neumím zvládat svoje emoce a svůj vztek, tak jak to můžu naučit svoje dítě. A celé to navíc dávalo smysl, není to žádné ezo…takže jdi do toho 🙂

Lucie N.

Kurz byl pro mě obrovským přínosem, je plný praktických cvičení a technik na zvládání emoce vzteku a to jak pro děti, tak i pro nás dospělé. Velmi jsem ocenila rozčlenění kurzu do několika modulů, ve kterých bylo vždy několik kratších videí, které měl člověk možnost zhlédnout dle svých časových možností. V kurzu jsem prožila několik velkých AHA momentů a mé radostné díky za účast kurzu nezná mezí. Kurz jsem velmi silně prožívala celým srdcem a je pro mě obrovskou výzvou a motivací jít takto příkladem pro své děti. Pevně doufám v jakékoliv další pokračování s naší milou průvodkyní. Je to odbornice na svém místě a chtěla bych ji moc poděkovat za tento bezkonkurenčně nejlepší kurz v mém životě (a že těch seberozvojových už jsem prošla). Na cestu lásky, cestu sebepoznání jsem se dala zhruba před 10 lety, když jsem se dotkla své duše a vnitřní síly, byla to krása. S příchodem druhé dcerky přišel vztek a já věděla, že je v tom velká transformační síla, ale pořád se mi to nedařilo uchopit, až nyní s Monikou. Všechno se mi propojilo a spojilo a zase cítím tu sílu a víru a hodlám vše z kurzu trénovat, trénovat, trénovat, bez toho to samozřejmě nejde.

Jana S.

Kurz se mi moc líbil a doporučuji ti ho. Během těch čtyř týdnů, kdy jsem zkoušela začlenit praktické návody a techniky do našeho rodinného života, jsem viděla velký posun ve zvládání emocí svých i dětí. Moc se mi líbilo jednoduché a srozumitelné vysvětlení emocí z pohledu psychologie. Skvělé jsou konkrétní návody a techniky, dechová cvičení. Odpoví ti i na otázky, takže máš pocit, že jste pořád ve spojení. K videím se můžeš vracet a dostaneš i PDF materiály. Stoprocentně to stojí za to.

Ida P.

Kurz předčil má očekávání. Nejdříve jsem si říkala, že půjde zas jen o další kurz a la Nevýchova apod., nicméně na kurzu je vidět nejen Moničin zájem o jógu, meditace a mindfulness, ale hlavně také to, že je psycholog. Hodně se mi líbila interaktivní část, kdy jsme mohly klást otázky.

Katerina D.

Tento kurz je naprosto unikátní tím, ze velkou část Monika věnuje i mamince a jejímu prožívání emocí. Téměř při každém videu jsem brečela, protože se mi otevřel úplně nový svět pochopení a uvědomění. Je spoustu kurzů, které jsou zaměřeny na děti, ale k čemu jsou nám takové návody, když se propadáme pod tíhou vlastních nezpracovaných emocí? Jak můžeme dítě naučit něco, co samy neumíme? .. ale vše se dá naučit. Monika je laskavým průvodcem po této emoční cestě a díky ní jsem vyrostla po osobnostní stránce do úplně novych rozměru

Milada a dcera, 9 let

Dětská pedagožka

Tento kurz byl mým seznámením s meditacemi pro děti a jsem nadšená. Překvapilo mne, jak snadné a zároveň účinné ty hry jsou. Zaujaly nejen dceru, ale i mě.

Tento kurz nám dal úžasnou možnost naučit se spousty kreativních technik s myslí, ale také jsme díky němu s dcerou trávily čas v klidu a v plném zaměření. To byl pro nás dar, který jsem ani nevěděla, že nám v životě asi trochu chyběl. Dcera mi potom už sama připomínala, že bychom mohly zkoušet techniky třeba venku na procházce nebo před spaním. Skvělé je, že k praktikování většiny technik nám stačily ruce a dech. A pak jsme i na daná témata tvořily.

Dělaly jsme všechna videa společně a obě nás to moc bavilo. Bylo pro nás užitečné všechno nejdřív vyzkoušet s Monikou. Osvědčilo se nám zavádět vždy jen dvě až tři praktiky denně. Většinou před jídlem, po jídle a před spaním. Moc bych doporučovala všem rodičům, kteří chtějí mít po ruce hravou pomoc ke zvládnutí emocí nebo strachů.

Jana

Do kurzu jsem se přihlásila za účelem lepšího zvládnutí stresových situací s dětmi. Přinesl mi ovšem nečekanou pomoc v mnoha věcech, kterou jsem od něj zdaleka nečekala. Pokud se (konečně) chcete (a jste vnitřně připraveni) pořádně potkat sami se sebou a mít k sobě (a tím i k ostatním) zdravý vztah – jste na správném místě. Kurz je výborně propracovaný a hlavně prakticky založený. Sice se (jako v mnoha jiných kurzech) dozvíte mnoho zajímavého teoreticky, ale nezůstane u toho. Všechno je podpořeno praktickými cvičeními. Než se nadějete, začnete pociťovat nenápadné změny v prožívání, které se nenásilně stanou vaší součástí (respektive odkryjete a nablýskáte součásti, které tam zapomenuté a zaprášené vždycky byly). Není to vždycky procházka růžovou zahradou, každý se asi během kurzu bude muset probrodit nějakým tím bahnem v temném lese. S podporou Moniky a ostatních účastnic se ale v tom bahně nebudete zoufale plácat sami a objevíte s jejich pomocí své vlastní světlo (zoomová setkání, kde je možné svou cestu sdílet, jsou k nezaplacení). Součástí jsou interaktivní přednášky zajímavých odbornic (arteterapie, fyzioterapie, psychosomatika, ženská cykličnost, kraniosakrální terapie) a nekonečně mnoho tipů všemožného druhu (s fb skupinou, kde je Monika velice aktivní, je možné se ptát na všechno), včetně bonusových videjí pro děti. Monika neslibuje zázraky bez práce a zdůrazňuje, že seberozvoj je nikdy nekončící cesta. Přesto (nebo spíše právě proto) kdybych ze všech seberozvojových kurzů, knih a chytrých článků, které jsem si kdy pořídila, měla vybrat jeden, nezaváhala bych ani vteřinu. Díky, Moni!

Dita Páclová

Při vstupu do kurzu jsem byla dost unavená a vyčerpaná. Potěšilo mě, že jsem Moniky kurz časově stíhala procházet, což jsem jako maminka 8 dětí velmi uvítala. Všechny techniky a ,,úkoly“ byly pro mě hodně zajímavé – přinášely mi plno informací o mně samotné, o situacích doma a i o dětech a manželovi. Naučila jsem se zastavovat během dne, zvědomovat si to, co cítím, začala jsem chápat proč se ve stresových situacích určitým způsobem chovám a uviděla cestu, jak ze zajetého kolotoče stresu vyjít ven. Kurz mi pomohl se zklidnit, načerpat sílu a energii, lépe komunikovat se sebou a s druhými. Velice cenné byly pro mě zoomy, ve kterých Monika odpovídala na dotazy a plno věcí dovysvětlila, některé byly i s hosty, kteří svým pohledem kurz velmi obohatili. Kurz bych doporučila všem, kteří chtějí být více vědomější a tento přístup rozvíjeli i s dětmi :-).

Lenka

Kurz bych doporučila všem maminkám, protože jsem v něm našla asi to nejdůležitější, začít s rodičovstvím u sebe, najít v sobě klid, podpořit sebe sama, pečovat o svoji pohodu, to za mě nikdo neudělá a to všechno ve formě a času, který jsem schopná najít i při náročném zápřahu s dětmi. Poznala jsem, jak je to obrovsky nutné, abych se mohla stát dobrým průvodcem dětí. Děkuji Moni z celého srdce!

Petra Pluhařová

Kurz je naprosto úžasný. Doufala jsem, že díky němu získám větší vnitřní klid, ale výsledek je nad moje očekávání. Dokážu mnohem lépe vnímat samu sebe, svoje potřeby a přistupovat k sobě samé s pochopením a láskou. Díky tomu dokážu citlivěji vnímat i své okolí a v situacích, kdy bych dříve křičela, jsem v pohodě a dokážeme to s dětmi společně zvládnout. Kurz jsem absolvovala v době korona krize, kdy jsme všichni v podstatě pořád zavření doma na jednom fleku, nikam se pořádně nesmí a panuje všude všeobecný strach a nejistota. Nevím, jak by to u nás vypadalo za těchto okolností normálně, ale díky kurzu jsem ve spoustě situací klidná, vnímáme doma jeden druhého s respektem a láskou a i v této těžké době u nás panuje pohoda. Velkou silou kurzu je i neustálá podpora a přísun pozitivní energie jak od Moniky, tak od ostatních spolubojovnic. Za těch společných deset týdnů se ve mně odehrály velké změny a jsem za to nesmírně vděčná.

Kateřina Lepšíková

Kurz je velmi pečlivě, kreativně a kvalitně zpracovaný. Je plný zajímavých a důležitých informací, o tom jak funguje lidský mozek v běžném životě, ale i ve chvílích stresu a vyčerpání. Jak můžeme naše naučené reakce, jako např. automatické reakce na chování našich dětí, postupným cvičením změnit. Tyto cvičení jsou velmi dobře vysvětlené a doplněné o různé imaginace a meditace, které jsou také velkým přínosem. Velmi přínosná je i možnost sdílení s ostatními účastníky kurzu přes FB a Zoom a možnost obrátit se s jakýmkoliv dotazem či problémem přímo na Moniku, která vše krásně vysvětlí a doplní o nezbytné informace. Já osobně bych potřebovala, kdyby byl kurz ještě delší, ale i tak na všechno bylo dost času a hlavně mi vyhovovaly opakovací týdny, kdy mohl člověk dohnat, co nestihl. I přes to, že jsem se kurzu nevěnovala tak moc, jak jsem měla v úmyslu, přinesl slíbené ovoce a hodně mi pomohl a posunul mě. Za mě nejlepší kurz, určitě doporučuji.

Lucie Neufingerová

Kurz zcela předčil všechna moje očekávání. V životě jsem si prošla již kde čím a vyzkoušela, kde co. Ale tento kurz je naprosto jedinečný a bezkonkurenční a je určen pro každého, kdo chce žít vědomý a šťastný život, bez masky a opravdově. Jeho perlou je naprosto jednoznačně Monika, která vás svým příjemným hlasem provede na vaší cestě, do vašeho nitra, potkáte se se svým vnitřním dítětem, o kterém ani nevíte, že jste ho třeba na své cestě životem ztratili, a tak ho znovu naleznete a už ho nepustíte. Váš život se změní, tak jako ten můj, posbíráte střípky své osobnosti, naučíte se pracovat s emocemi a to díky různým technikám. V kurzu je i mnoho krásných her pro děti a mnoho krásných technik, jak pracovat s emocemi u dětí. Úžasná je také energie celé skupiny, kdy jsme si vzájemně pomáhaly, sdílely, podporovaly se, setkávaly se alespoň online. Jsem nesmírně vděčná a šťastná, že jsem se tohoto kurzu mohla účastnit.

Klára Minaříková

Kurz mi pomohl vnímat věci skutečně vědomě a také celistvě, hlavou, srdcem i tělem. Pomohl mi pochopit své emoce a přijmout je. Dal mi do ruky nástroje, jak zůstat v kontaktu se svým skutečným já, jak být takovou mámou jakou chci a šanci vychovat ze svých dcer ženy, které své podstatě budou rozumět víc než kdysi já.