19. 2. 2024

7 tipů k loučení a vplouvání do nových etap – Inspirace na práci se stresem, emocemi a na psychosomatické a duchovní praxe

Hledáte tipy, jak si zrekapitulovat svůj loňský rok a zacílit své vize na ten nový, nebo jednoduše uzavřít to, co se dělo?

Tento článek jsem psala na konci roku 2023, ale využiji ho nyní, protože v čínském kalendáři začal 10.2. rok draka a v Mayském kalendáři nastává nový rok Datla 19.2. A ženy, které se mnou byly v Soulladění a prošly závěrečnou kakao ceremonií s mojí drahou přítelkyní Irenkou z Love for Guatemala, vědí, že 14.2. nastává tzv. bezčasí, před tím než začne samotný nový rok.

Můj loňský rok byl naplněný vrchovatě: dokončila jsem studium na supervizora/ mentora u Gabora Maté v jeho metodě zaměřené na soucitné zkoumání a sebeléčení (Compassionate Inquiry/soucitné dotazování), absolvovala výcvik u Alberta Villolda v energetické medicíně.

K certifikaci na Kundalini jógu jsem si vloni přidala i certifikát na trauma-informovanou terapeutickou jógu.

V neposlední řadě jsem si rozšířila svoji paletu expresivních arte terapeutických studií, které mi při psychosomatickém léčení a praxi dávají velký smysl.

K jednotlivým částem mé vlastní rekapitulace roku jsem pro vaši inspiraci zařadila několik praktických návodů. Čekají na vás tipy, jak se vypořádat se stresem a najít vnitřní rovnováhu, abyste se cítili emočně vyladění. Všechna tato cvičení se zaměřují na tělesné vnímání a léčení stresu a traumatu.

Dozvíte se také o možnostech využití energetické medicíny a spojení s duchovním světem a tipy na denní rituály a detoxikaci nejen fyzickou, ale zejména emoční.

Na závěr zmíním několik tipů na vyrovnávání se se zármutkem po ztrátě blízké osoby a jak o sebe v takové situaci pečovat.

Na začátku minulého roku jsem ukončila studium na supervizora/ mentora v Gaborově terapeutickém přístupu Compassionate Inquiry/ CI (soucitném dotazování), za což jsem sama sobě neuvěřitelně vděčná.

Studium na supervizora/mentora CI je možné po nadstavbovém výcviku a certifikaci na terapeuta CI po základním ročním kurzu a umožňuje metodu CI nejen oficiálně používat v terapii, ale ji i supervidovat a pomáhat kolegům v CI.

Během tohoto studia mi však vstoupila do života velká transformace v podobě vážné nemoci a následně úmrtí mého tatínka. Upřímně jsem si nebyla jistá, jestli takové velmi teoretické studium v období smutnění vůbec zvládnu.

… celý článek najdete tady.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *