Programy

Compassionate Inquiry

Co je soucitné dotazování/ Compassionate Inquiry?

Dr. Gabor Maté vyvinul psychoterapeutický přístup Compassionate Inquiry®, který odhaluje to, co se skrývá pod tím, co prezentujeme světu.

„TRAUMA NENÍ TO, CO SE VÁM STALO, ALE CO SE STALO UVNITŘ VÁS V DŮSLEDKU TOHO, CO SE VÁM STALO."

Gabor Maté

Compassionate Inquiry jako somatický přístup je úžasný v odhalování našich vnitřních nevědomých sil. Odhalením našich přesvědčení a implicitních vzpomínek můžeme nahlédnout své vzorce, které nám způsobují utrpení.

Jako certifikovaná terapeutka CI a žena s hlubokým respektem k procesu uzdravování nitra vás podpořím v tom, jak rozpoznat nevědomé dynamiky, a pomohu vám najít způsoby, jak se od nich osvobodit.

V konzultacích poskytuji svoji plnou přítomnost, nesoudím vás a respektuji váš proces, při kterém tak máte možnost zjistit, jak se nějaké nenaplněné vývojové potřeby projevují ve vašem současném životě. Je mi velkou ctí moci poskytovat prostor, kde můžete zažít odpoutání, svobodu, dovolit si být viděni, cítit, vyjadřovat se, být zvědaví a žasnout.

Právě v našich zraněních a v našem odpojení se od sebe samých dřímá naše skrytá moudrost. A když začneme naslouchat své bolesti, svému trápení, může dveřmi přítomnosti odejít.

Když prozkoumáte, odkud pramení vaše přesvědčení a „filtry”, můžete se vědomě rozhodnout, zda vám příběhy, které na základě nich žijete a tvoříte, stále ještě slouží a podporují vyjádření vašeho autentického já.

Velmi si cením toho, že mohu poskytovat bezpečný prostor, kde se může vaše esence plně projevit. Prostor, kde objevujete, co se skrývá pod vašimi adaptačními strategiemi, které vám v dětství pomohly přežít, ale nyní se nějak staví do cesty vašemu zdraví nebo prožívaní radosti ze života.

Je mi ctí vás doprovázet na cestě zpět k hravosti a živosti. Právě ty se totiž projeví, když opět pocítíte své autentické Já a začnete žít svůj život z tohoto místa ve vašem nitru.

Na našich sezeních vás podpořím v tom, abyste si v sobě plně ukotvili vědomí svého dospělého já, abyste posílili své vnitřní zdroje a kapacitu. Tak, aby se všechny vaše niterné části mohly cítit vítány, podpořeny, vyslyšeny a viděny. Což je z mé zkušenosti skutečně to nejléčivější a umožňuje obrovské posuny v našich životech.

Přestože život, náš systém a generace před námi v nás zanechávají stopy, můžeme si pomocí soucitu a pochopení na tuto vnitřní podmíněnost a vzorce posvítit a osvobodit se od nich.

Moc se těším se na setkání s vámi a vážím si toho, že vám mohu být doprovodem a podporou na cestě k vaší celistvosti.

Dovolte si být sami sebou

A dovolte si začít už teď