19. 12. 2017

Krásné Vánoce a tipy na dárky ze srdce a přímo od vás

Přemýšlela jsem, co je pro tento předvánoční čas takové milé a potěšující. Pro vás jako čtenáře, a i pro mne samotnou. Co já ráda čtu, sdílím, jak Vánoce prožívám. Zjistila jsem, že Vánoce a čas příprav je pro mne s mateřstvím trochu jiným časem, než býval dříve. Celý adventní čas je tak nějak protkaný nitkou zvědavosti v očkách naší malé dcery. Baví mne pozorovat, jak se těší každý večer na překvapení ve svém adventním kalendáři, jak s radostí se mnou tvoří ozdoby na stromeček a vyrábí cukroví, hraje si s formičkami a vyrábí dárky. Mezi tím, či lépe řečeno k tomu, si pouštíme koledy a obdivujeme různé vánoční dekorace a stromečky, světýlka, výzdobu.

Vlastně vždy jsem měla ráda vůni vanilkových rohlíčků a perníčků prolnutou s vůní mandarinek a to očekávání Vánoc. Jen někdy se tyto vjemy zastřely shonem ohledně příprav a sháněním dárků či nestíháním je vyrobit. A právě to, že letos je to jinak, mne baví. Zatím nemáme vše vyrobeno, ale užíváme si ten proces.

A tak jsem si říkala, že jestli třeba i vy ještě nemáte všechny dárky, můžete se inspirovat, co jsme vyráběly či vyrábíme s dcerou my. Například nyní tvoříme jednoduché balíčky s pár kousky cukroví, co jsme společně napekly. Můžete také vyzkoušet. Stačí jen průsvitný menší celofánový sáček a jako podložku můžete jako my využít vystřiženou fotku, která obdarovávaného potěší. Tu dáte na dno průsvitného sáčku a na něj naaranžujete cukroví. My máme zatím takovéto malé pytlíčky.

Když jsem tak uvažovala před spaním nad Vánocemi, zjistila jsem, jak moc jsou pro mne tyto svátky spojené s rozvahou nad celým končícím rokem. A tak jsem se díky tomu zamýšlela nad vším, co v životě mám a jsem za to opravdu vděčná. Jsou to dary, které možná obecně všichni často přehlížíme. A kdy jindy se jim opravdově věnovat než v tomto čase? Vděčnost je něco, co si myslím, že by mělo být vlastně součástí každého našeho dne, vztahu, přátelství. Píši o tom více přímo v článku o vděčnosti, kde zmiňuji také tipy, jak konkrétně s ní zacházet, aby se život plnil právě tím, po čem toužíme.

Vánoce jsou zkrátka skvělá příležitost k projevení vděku a poděkování za přítomnost všech a všeho, co nám život obohacuje a dělá pestrým. A tak i jakýkoliv dárek, co vymyslíte s projevem těchto emocí, si myslím, že dotyčného potěší. Nejde o to, jak skvěle a dokonale je to vyrobené, ale o to, že jste tomu věnovali čas a energii určenou přímo pro toho člověka. My jsme například s dcerou vyráběly velké papírové srdce pro jejího tátu, mého muže. A tam jsem napsala v malých ruličkách pro něj vzkazy. Co vím, co s ním dcera ráda dělá, a které chvíle miluje, psala jsem za dceru, zbytek za sebe. A ruličky jsou nalepené na srdci.

Pak jsme tatínkovi navlékaly pár korálků na tenký ohebný drátek a udělaly z toho čtyřlístek pro štěstí, který může mít kdekoliv u sebe. Díky tomu, že navlékání a obecně hraní si s korálky dceru baví, vyrobila jsem z nich i náušnice a přívěsek pro kamarádku ve tvaru kytiček.

Ale pokud vás baví si hrát s barvami a máte po ruce nějaké čiré sklo či jednobarevné, ideálně bílé talířky či hrníčky a jiný porcelán, stačí abyste si koupili barvy na sklo a konturku a můžete vyrobit nějaký originální kousek k běžnému užívání. Já jsem například k pomalování využila kořenky a lahve.

Tak třeba i to se vám může stát inspirací pro dárek na poslední chvíli.

Ráda také vytvářím různé šperky a korálky z hmoty zvané FIMO. Jestli chcete, je to v podstatě hmota podobná plastelíně, můžete si s hmotou různě hrát, míchat barvy a pozorovat, jaké zajímavé kreace z toho vzniknou. Přikládám pár výrobků z FIMA jako možný nápad. Ale tyto kousky je třeba poté vypálit v troubě a šperk dodělat, takže to už zabere trochu více času a práce. Chystám napsat i detailní návod na tvoření s touto hmotou, protože mne opravdu připadá plná možností a výsledky z ní se mi zdají moc zajímavé.

Tak. To byla spousta možných tipů k výrobě. Věřím, že toto jsou dárky, které blízké lidi vždy potěší. Moc bych vám přála, abyste si měli čas udělat nějakou tu hodinku o samotě či s dětmi a mohli ještě vyrobit nějakou drobnost pro někoho blízkého. Čas takto strávený je podle mne mnohem víc naplňující než mít dokonale uklizený byt a napečeno ještě o nějaký další druh cukroví více. Tyto chvíle nejenže potěší vaše srdce, ale bude se toto potěšení šířit dále do srdcí vašich blízkých. A o to přece o Vánocích jde? Nebo celkově v životě? To už je na nás, jak vnímáme a chceme.

Já vám přeji krásné poslední dny adventu a v klidu a v pohodě prožité vánoční svátky. Ať je vaše nitro naplněné radostí a štěstím. A kdybyste se chtěli podívat na to, jak třeba můžete hlouběji se sebou pracovat a naplňovat svůj život zdravím a tím, po čem toužíte, mrkněte na knihu, kterou pro vás po novém roce připravuji. Je o hlubším sebepoznání, přijetí se s láskou a ocenění. O tom, jak sebe poznat, a tak žít opravdu ,,svůj” život. Jmenuje se ,,Odemkni své nové já”. Kniha je doplněna pěti imaginacemi, aby teorie z každé kapitoly mohla být ihned uvedena do vašeho denního života a prakticky se mohla začít odehrávat změna, po které toužíte. Více se o knize dočtete zde.

Ať do nového roku vstupujete tou ,,pravou” nohou a daří se vám v něm plnit vaše sny a mít se přesně, jak byste rádi!

S vděčností za vaši přízeň,

Monika

Facebook
Twitter
LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *