23. 10. 2017

Křídla motýlí

Můžeme tvořit společně s dětmi

Už i jako velmi malé zvládnou s vámi připravit papíry, ze kterých pak budete tvořit společně či samostatně motýly.

motýl 2

Motýl je neodlučně spojen s naší vlastní transformací. Je to symbol pro neuvěřitelnou proměnu, která se celá děje vnitřně. Stejně jako my sami sebe více a více poznáváme a přetváříme. Postupně tímto procesem také získáváme barevná křídla k plnému rozletu ve vlastním životě.

Motýl má opravdu zajímavý život. Věděli jste, že z larvy se přetvoří na housenku, která poté hodně a hodně jí, až se nakonec tzv.přicucne k nějakému listu, stromu a zakuklí se? A poté dlouho spí a zvenčí to vypadá, že se vůbec nic neděje. A ono se vnitřně děje strašně moc změn. Vnímáte tam nějakou podobu se svým životem?

motýl 1

A jednoho dne najednou zahlídneme neuvěřitelnou barevnou krásu, jak rozpřáhne svá jemná křídla a začne poletovat. Přeji i vám tuto vnitřní proměnu zažít. Ať jste nyní v jakékoliv fázi, věřte, že vaše křídla budou jedinečně krásná! Nyní si je pojďtě vytvořit ve svém kreativním procesu z papíru a barev.

Ať vás toto barevné hraní baví a je vám motýl svým vývojem při tom inspirací!

Co potřebujete:

Bílé papíry, ideálně A3 formátu, vodovky či jiné oblíbené barvy, které snadno zaplní celou plochu bílého papíru (pro malé děti jsou ideální prstové barvy), nůžky, lepidlo ve formě tyčinky stačí a dobrá nálada je velkým plusem

motýl 3

Postup:

  1. Bílé papíry si pomalujte různými odstíny barev, můžou se do sebe barvy různě zapíjet, tvořit skvrny, můžou být ale i v jednom barevném spektru v různých odstínech (různě intenzivní červená apod.). Důležité je si zaplnit celou plochu bílého papíru. Aby z něj vznikl takto papír barevný. Pomalujte si jich víc, třeba deset i dvacet různých. Já ráda maluji na velký z role papíru. Jen nanášíte barvy, různě zapíjíte, roztíráte po celé ploše papíru. Je to jen přípravná práce. U této děti velmi rády asistují a vy se nemusíte obávat, že něco pokazí, tu nejde opravdu nic pokazit. Nechte nakonec papíry zaschnout. (můžete pokračovat třeba až další den).

obr.adele art motyli 2

2. Vystříhejte si ovály z bílého tvrdšího papíru, aby čtyři z nich vždy vytvořily křídla motýla. Také si na bílý papír si namalujte těla motýlků a vybarvěte tmavě či jakoukoliv barvou byste rádi a vystřihněte. Já jsem používala ovál ze sklenice na víno a kolo prodloužila do oválu a podle toho tvořila všechna čtyři křídla. Tělo o stejné délce pouze užší. Plus tykadla.

3. Nyní si vystříháte různé barevné části z vašich pomalovaných papírů a lepíte na vystřižená křídla. Nebo můžete z barevného pomalovaého papíru rovnou vystřihnout předkreslený oválek.

obr adele art motyli

4. Na velký bílý papír nyní lepíte těla motýlků, tykadla a k nim různě barevné oválky- křídla

5. Nyní si vystříhejte různě velká kolečka z barevných papírů a lepte je na již barevná křídla motýlů

A máte hotovo. Váš motýl může nyní vesele a bez obav vzlétnout.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *