Kurzy

Hravě k sobě – Kurz vědomého rodičovství

Vědomé rodičovství

Pojďte růst spolu s dětmi

Online kurz na 10 týdnů

 • Chcete míň stresu?
 • Sebevědomí své i dítka?
 • Najít klid pod nánosy únavy?
 • Změnit automatické reakce, které vás občas zaskočí?

Představte si:

 • Jak se hodně s dětmi smějete a cítíte naplnění.
 • Silné emoce zvládáte s lehkostí.
 • Radost a klid cítíte v těle.
 • Jste spokojení.
 • Vnímáte plně
 • teď a tu.
 • Jste.

Je to příjemná představa?

Tajemství je v naladění se na emoce, potřeby a poznání svých vzorců. Děti nám mohou být skvělými učiteli v sebepoznávání nás samých.

Rádi byste… 

 • … obnovili spojení sami se sebou i s dítětem?
 • … snadno nastavili laskavé hranice a strukturu?
 • … byli laskavější k sobě?

Pojďte vnést více sebevědomí do vašich vztahů

Vědomě a hravě spolu

Jeden bez druhého jsme málo, společně to zvládneme, a rosteme tak rychleji.

Společná cesta potrvá 10 týdnů.

 • 10 týdnů se mnou a kolegyní a se skupinou (ale přístup vám zůstává celý další rok)
 • Každotýdenní skupinová setkání online+ fb komunita
 • 5 x webinář s odborníky
 • Bonusy, Sekce pro děti, Meditace, Emoční karty a Karty uklidnění

Provedu vás cvičeními na vědomou pozornost a spojení s tělem. Po 10 týdnech praxe se sníží vaše automatické reakce a stres.

Vše vám ve 3 videích na týden vysvětlím a spolu vyzkoušíme. Zpětnou vazbu a podporu najdete ve fb skupině. Můžete pracovat i ve dvojicích.

Přístupy vám zůstávají po celý další rok po skončení kurzu, abyste si kurz mohli procházet vlastním tempem třeba znovu.

Za 10 týdnů se naučíte:

 • zklidnit
 • zvládat své emoce
 • poznávat své emoční vzorce
 • využívat meditace
 • vědomé pozornosti
 • nastavovat hranice
 • větší laskavosti
 • rozvíjet emoční inteligenci i u dětí

Náplň kurzu:

 1. Jak se dostat z nastavení na autopilota.
 2. Obnovení vnímání těla a emocí. Naučíte se meditace a techniky na objevení emočních vzorců.
 3. Vnesete laskavost, vděk a ocenění do vašich dní.
 4. Budete zvládat vztek a automatismy vyměníte za vědomé reakce.
 5. Objevíte své vzorce z dětství, které jsou často nevědomé a ovlivňují naše vztahy. Ožije vaše vnitřní dítě.
 6. Budete umět efektivně řešit konflikty v blízkých vztazích.
 7. Naučíte se nastavovat jasné a laskavé hranice.
 8. Rozvinete sebelásku a soucit.

Vše za podpory mojí, mé kolegyně a ve skupině

A jak to bude probíhat?

Vždy v pondělí se vám otevře nový modul a přístup k němu vám už zůstane.

Vše si projdete svým tempem. Ideální je si každý den věnovat 15 min k praktikování, ale některá cvičení zařadíte i za chodu. Každý týden můžete pracovat ve dvojici a potkáme se na Zoomu.

Pátý a poslední týden je na zažití praxe a tam probereme, co bude potřeba.

Naučíte se vnášet vědomou pozornost do vašich dní, abyste se ve svém těle cítili dobře a byli rodiči, kterými si přejete být.

Celý modul se vám otevře vždy na celý týden, tak si ho můžete rozvrhnout podle svých potřeb.

Mír pro všechny začíná mírem v nás samých.

Možná řešíte tyto otázky ohledně kurzu:

BUDU KURZ ZVLÁDAT, KDYŽ MÁM MINIMUM ČASU?

Kurz je zvládnutelný i s minimem času. Můžete si vybrat jen snadné techniky nebo meditace, abyste nereagovali v rodičovství automaticky, abyste byli více v kontaktu sami se sebou a ty praktikovat. Teorii si vždy můžete procházet znovu a spatřovat souvislosti postupně v novém světle.

ABSOLVOVAL/A JSEM KURZ O VZTEKU V RODIČOVSTVÍ, NEBUDOU SE TU TÉMATA OPAKOVAT?

10týdenní kurz je postavený tak, aby vám informace vnášely nové a hlubší pochopení emocí a vzorců do života. Některé informace vám možná budou povědomé, ale uvidíte je v nových souvislostech a tím se vám dostanou opravdu ,,pod kůži\“.

V tomto kurzu půjdeme společně hlouběji, uvidíte nové perspektivy a představím vám nová témata. Tak, abyste pochopili, jak naše vlastní vzorce a emoce ovlivňují i naše rodičovství, a dokázali to změnit. Abyste se k dětem vztahovali tak, jak chcete. Vnesli do výchovy vědomé reagování a emoční regulaci.

JAK MNE KURZ KONKRÉTNĚ PODPOŘÍ?

Pochopením sebe a větším porozuměním si, třeba i pomocí snadných meditací nebo prvků z mindfulness, se stáváme vyrovnanějšími a spokojenějšími. Navíc se společně podpoříme, abychom i jednoduché věci do našeho života opravdu vnesli, a měli je tak součástí už napořád. 

MUSÍM SE ZAPOJOVAT DO FACEBOOKOVÉ SKUPINY?

Nemusíte. Kurz si můžete procházet úplně svým tempem anonymně na mém webu, zapojení se do fb skupiny je jen na vás. Tam můžete sdílet s dalšími vědomými rodiči a se mnou, ale není to povinnost.

CO KDYŽ NECHCI DĚLAT NĚKTERÉ MEDITACE NEBO CVIČENÍ? 

Nemusíte dělat vše. Jen bych vám moc doporučovala zkusit všechny techniky, protože tam, kde většinou nenacházíme čas nebo nás nějak dané techniky rozčilují, mám zkušenost, že je fajn s tímto tématem hlouběji pracovat. Můžeme se tam dostat do hlubších vzorců v sobě, které nám otevřou cestu. Proto bych vám v takových chvílích doporučila respektovat svoji nechuť, nenutit se, ale sdílet buď se mnou nebo s ostatními.

CO KDYŽ NEBUDU STÍHAT?

Nic se neděje, přístup do kurzu vám zůstává do dubna 2022. Tak se ke všemu můžete vracet a procházet si svým tempem.

CHCETE SE MĚ JEŠTĚ NA NĚCO ZEPTAT?

Tak mi napište na:
info@monikaweiglova.com
Těším se na vás!

Anna N.

Absolvovala jsem hodně kurzů o partnerském přístupu k dětem, mám za sebou brain-based koučovací výcvik. Stejně se mi ale občas stane, že mi nervy ujedou. Jsem nadšená, že Monika v kurzu Vztek v rodičovství jako příležitost k růstu, propojila to, co znám. A přidala mnoho nového, co jsem nevěděla – konkrétní techniky, jak zvládat vztek, stres, jak pomoci dítěti pojmenovat své emoce, jak sebereflektovat svoje pocity a reakce převést je do láskyplného vztahu s dětmi. A co víc, dětem tak předat nový vzor vědomé výchovy, která se obejde bez agrese a mocenských her. Tento kurz vás bezpochyby posune vpřed.

Kateřina H.

Určitě bych kurz doporučila a to už jen z důvodu, že za 4 týdny si přijdu skoro jako jiný člověk. Cítím se klidnější, víc vnímám sebe a své potřeby, dokážu kontrolovat výbuch, který už se mi stane max 1 týdně, před kurzem to bylo několikrát denně. Přestala jsem si vybíjet zlost na dítěti, které za to opravdu nemůže, i když jsme toho pak litovala, ale nedokázala jsem se ovládnout nebo zastavit. Prostě jsem přepla a byla jsem v tu chvíli jiný člověk a pak mě každé mé slovo, můj čin, mrzel. Teď se nic takového neděje a já se těším na lepší a lepší zítřky.

Šárka G.

Kurz pro mě byl opravdu příležitost k růstu. Už samotné vyčlenění času na něj mi umožnilo zastavit se a vrátit se k sobě, od péče o dítě k péči o sebe. Jednoduché praktické ukázky v kombinaci se stručnou a výstižnou teorií nezaberou mnoho času a uhodí přímo hřebíček na hlavičku. Kurz mě podpořil na cestě k vědomému rodičovství. Navíc vlídný hlas lektorky působí jako balzám sám o sobě! Vřele doporučuji každému rodiči, který tápe.

Kamila N.

a jejímu prožívání emocí. Téměř při každém videu jsem brečela, protože se mi otevřel úplně nový svět pochopení a uvědomění. Je spoustu kurzů, které jsou zaměřeny na děti, ale k čemu jsou nám takové návody, když se propadáme pod tíhou vlastních nezpracovaných emocí? Jak můžeme dítě naučit něco, co samy neumíme? .. ale vše se dá naučit. Monika je laskavým průvodcem po této emoční cestě a díky ní jsem vyrostla po osobnostní stránce do úplně novych rozměru

Katerina D.

Kurz předčil má očekávání. Nejdříve jsem si říkala, že půjde zas jen o další kurz a la Nevýchova apod., nicméně na kurzu je vidět nejen Moničin zájem o jógu, meditace a mindfulness, ale hlavně také to, že je psycholog. Hodně se mi líbila interaktivní část, kdy jsme mohly klást otázky.

Ida P.

Kurz se mi moc líbil a doporučuji ti ho. Během těch čtyř týdnů, kdy jsem zkoušela začlenit praktické návody a techniky do našeho rodinného života, jsem viděla velký posun ve zvládání emocí svých i dětí. Moc se mi líbilo jednoduché a srozumitelné vysvětlení emocí z pohledu psychologie. Skvělé jsou konkrétní návody a techniky, dechová cvičení. Odpoví ti i na otázky, takže máš pocit, že jste pořád ve spojení. K videím se můžeš vracet a dostaneš i PDF materiály. Stoprocentně to stojí za to.

Jana S.

Kurz byl pro mě obrovským přínosem, je plný praktických cvičení a technik na zvládání emoce vzteku a to jak pro děti, tak i pro nás dospělé. Velmi jsem ocenila rozčlenění kurzu do několika modulů, ve kterých bylo vždy několik kratších videí, které měl člověk možnost zhlédnout dle svých časových možností. V kurzu jsem prožila několik velkých AHA momentů a mé radostné díky za účast kurzu nezná mezí. Kurz jsem velmi silně prožívala celým srdcem a je pro mě obrovskou výzvou a motivací jít takto příkladem pro své děti. Pevně doufám v jakékoliv další pokračování s naší milou průvodkyní. Je to odbornice na svém místě a chtěla bych ji moc poděkovat za tento bezkonkurenčně nejlepší kurz v mém životě (a že těch seberozvojových už jsem prošla). Na cestu lásky, cestu sebepoznání jsem se dala zhruba před 10 lety, když jsem se dotkla své duše a vnitřní síly, byla to krása. S příchodem druhé dcerky přišel vztek a já věděla, že je v tom velká transformační síla, ale pořád se mi to nedařilo uchopit, až nyní s Monikou. Všechno se mi propojilo a spojilo a zase cítím tu sílu a víru a hodlám vše z kurzu trénovat, trénovat, trénovat, bez toho to samozřejmě nejde.

Lucie N.

Já kurz musím za sebe moc doporučit. Myslím si, že to rodičovství jde celé dělat tak nějak jinak než jak jsme ho zažili my a tohle je cesta, přes sebe. Nehledat furt nějaké problémy na dítěti, pochopit ho a užít si to dětství s ním a pomoct mu zvládat jeho emoce. To je vědomé rodičovství, chci si užít rodičovství a nedělat dítěti nějaký „cvičák“, chci ho učit, přijímat ho a vychovat z něj dobrého a sebevědomého člověka. A když sama neumím zvládat svoje emoce a svůj vztek, tak jak to můžu naučit svoje dítě. A celé to navíc dávalo smysl, není to žádné ezo…takže jdi do toho 🙂

Gabriela B.

Kurz můžu jedině doporučit. Naučil mě, proč je důležité uvědomovat si, vyjadřovat a naplňovat vlastní potřeby. Těším se, až si nové strategie tréninkem upevním, budu je vědomě používat a nápodobou to naučím i své děti. Aby za dvacet, třicet let nemusely v oblasti konstruktivního zvládání emocí tápat tak jako já dnes.

Martina Z.

Monika je profesionální kouč nejen dětí, ale hlavně rodičů. Kurz mi pomohl uvědomit si mnohé. Dítě je dar, který nás může hodně naučit o sobě samých. Zvládání různých situací v každodenním životě je náročné, ale s Monikou mi přišly věci logické, praktické a opravdu fungující. Děkuji za tuto příležitost.

Martina Z.

Kurz můžu jedině doporučit. Naučil mě, proč je důležité uvědomovat si, vyjadřovat a naplňovat vlastní potřeby. Těším se, až si nové strategie tréninkem upevním, budu je vědomě používat a nápodobou to naučím i své děti. Aby za dvacet, třicet let nemusely v oblasti konstruktivního zvládání emocí tápat tak jako já dnes.

Gabriela B.

Já kurz musím za sebe moc doporučit. Myslím si, že to rodičovství jde celé dělat tak nějak jinak než jak jsme ho zažili my a tohle je cesta, přes sebe. Nehledat furt nějaké problémy na dítěti, pochopit ho a užít si to dětství s ním a pomoct mu zvládat jeho emoce. To je vědomé rodičovství, chci si užít rodičovství a nedělat dítěti nějaký „cvičák“, chci ho učit, přijímat ho a vychovat z něj dobrého a sebevědomého člověka. A když sama neumím zvládat svoje emoce a svůj vztek, tak jak to můžu naučit svoje dítě. A celé to navíc dávalo smysl, není to žádné ezo…takže jdi do toho 🙂

Lucie N.

Kurz byl pro mě obrovským přínosem, je plný praktických cvičení a technik na zvládání emoce vzteku a to jak pro děti, tak i pro nás dospělé. Velmi jsem ocenila rozčlenění kurzu do několika modulů, ve kterých bylo vždy několik kratších videí, které měl člověk možnost zhlédnout dle svých časových možností. V kurzu jsem prožila několik velkých AHA momentů a mé radostné díky za účast kurzu nezná mezí. Kurz jsem velmi silně prožívala celým srdcem a je pro mě obrovskou výzvou a motivací jít takto příkladem pro své děti. Pevně doufám v jakékoliv další pokračování s naší milou průvodkyní. Je to odbornice na svém místě a chtěla bych ji moc poděkovat za tento bezkonkurenčně nejlepší kurz v mém životě (a že těch seberozvojových už jsem prošla). Na cestu lásky, cestu sebepoznání jsem se dala zhruba před 10 lety, když jsem se dotkla své duše a vnitřní síly, byla to krása. S příchodem druhé dcerky přišel vztek a já věděla, že je v tom velká transformační síla, ale pořád se mi to nedařilo uchopit, až nyní s Monikou. Všechno se mi propojilo a spojilo a zase cítím tu sílu a víru a hodlám vše z kurzu trénovat, trénovat, trénovat, bez toho to samozřejmě nejde.

Jana S.

Kurz se mi moc líbil a doporučuji ti ho. Během těch čtyř týdnů, kdy jsem zkoušela začlenit praktické návody a techniky do našeho rodinného života, jsem viděla velký posun ve zvládání emocí svých i dětí. Moc se mi líbilo jednoduché a srozumitelné vysvětlení emocí z pohledu psychologie. Skvělé jsou konkrétní návody a techniky, dechová cvičení. Odpoví ti i na otázky, takže máš pocit, že jste pořád ve spojení. K videím se můžeš vracet a dostaneš i PDF materiály. Stoprocentně to stojí za to.

Ida P.

Kurz předčil má očekávání. Nejdříve jsem si říkala, že půjde zas jen o další kurz a la Nevýchova apod., nicméně na kurzu je vidět nejen Moničin zájem o jógu, meditace a mindfulness, ale hlavně také to, že je psycholog. Hodně se mi líbila interaktivní část, kdy jsme mohly klást otázky.

Katerina D.

Tento kurz je naprosto unikátní tím, ze velkou část Monika věnuje i mamince a jejímu prožívání emocí. Téměř při každém videu jsem brečela, protože se mi otevřel úplně nový svět pochopení a uvědomění. Je spoustu kurzů, které jsou zaměřeny na děti, ale k čemu jsou nám takové návody, když se propadáme pod tíhou vlastních nezpracovaných emocí? Jak můžeme dítě naučit něco, co samy neumíme? .. ale vše se dá naučit. Monika je laskavým průvodcem po této emoční cestě a díky ní jsem vyrostla po osobnostní stránce do úplně novych rozměru

Dita Páclová

Při vstupu do kurzu jsem byla dost unavená a vyčerpaná. Potěšilo mě, že jsem Moniky kurz časově stíhala procházet, což jsem jako maminka 8 dětí velmi uvítala. Všechny techniky a ,,úkoly“ byly pro mě hodně zajímavé – přinášely mi plno informací o mně samotné, o situacích doma a i o dětech a manželovi. Naučila jsem se zastavovat během dne, zvědomovat si to, co cítím, začala jsem chápat proč se ve stresových situacích určitým způsobem chovám a uviděla cestu, jak ze zajetého kolotoče stresu vyjít ven. Kurz mi pomohl se zklidnit, načerpat sílu a energii, lépe komunikovat se sebou a s druhými. Velice cenné byly pro mě zoomy, ve kterých Monika odpovídala na dotazy a plno věcí dovysvětlila, některé byly i s hosty, kteří svým pohledem kurz velmi obohatili. Kurz bych doporučila všem, kteří chtějí být více vědomější a tento přístup rozvíjeli i s dětmi :-).

Lenka

Kurz bych doporučila všem maminkám, protože jsem v něm našla asi to nejdůležitější, začít s rodičovstvím u sebe, najít v sobě klid, podpořit sebe sama, pečovat o svoji pohodu, to za mě nikdo neudělá a to všechno ve formě a času, který jsem schopná najít i při náročném zápřahu s dětmi. Poznala jsem, jak je to obrovsky nutné, abych se mohla stát dobrým průvodcem dětí. Děkuji Moni z celého srdce!

Petra Pluhařová

Kurz je naprosto úžasný. Doufala jsem, že díky němu získám větší vnitřní klid, ale výsledek je nad moje očekávání. Dokážu mnohem lépe vnímat samu sebe, svoje potřeby a přistupovat k sobě samé s pochopením a láskou. Díky tomu dokážu citlivěji vnímat i své okolí a v situacích, kdy bych dříve křičela, jsem v pohodě a dokážeme to s dětmi společně zvládnout. Kurz jsem absolvovala v době korona krize, kdy jsme všichni v podstatě pořád zavření doma na jednom fleku, nikam se pořádně nesmí a panuje všude všeobecný strach a nejistota. Nevím, jak by to u nás vypadalo za těchto okolností normálně, ale díky kurzu jsem ve spoustě situací klidná, vnímáme doma jeden druhého s respektem a láskou a i v této těžké době u nás panuje pohoda. Velkou silou kurzu je i neustálá podpora a přísun pozitivní energie jak od Moniky, tak od ostatních spolubojovnic. Za těch společných deset týdnů se ve mně odehrály velké změny a jsem za to nesmírně vděčná.

Kateřina Lepšíková

Kurz je velmi pečlivě, kreativně a kvalitně zpracovaný. Je plný zajímavých a důležitých informací, o tom jak funguje lidský mozek v běžném životě, ale i ve chvílích stresu a vyčerpání. Jak můžeme naše naučené reakce, jako např. automatické reakce na chování našich dětí, postupným cvičením změnit. Tyto cvičení jsou velmi dobře vysvětlené a doplněné o různé imaginace a meditace, které jsou také velkým přínosem. Velmi přínosná je i možnost sdílení s ostatními účastníky kurzu přes FB a Zoom a možnost obrátit se s jakýmkoliv dotazem či problémem přímo na Moniku, která vše krásně vysvětlí a doplní o nezbytné informace. Já osobně bych potřebovala, kdyby byl kurz ještě delší, ale i tak na všechno bylo dost času a hlavně mi vyhovovaly opakovací týdny, kdy mohl člověk dohnat, co nestihl. I přes to, že jsem se kurzu nevěnovala tak moc, jak jsem měla v úmyslu, přinesl slíbené ovoce a hodně mi pomohl a posunul mě. Za mě nejlepší kurz, určitě doporučuji.

Lucie Neufingerová

Kurz zcela předčil všechna moje očekávání. V životě jsem si prošla již kde čím a vyzkoušela, kde co. Ale tento kurz je naprosto jedinečný a bezkonkurenční a je určen pro každého, kdo chce žít vědomý a šťastný život, bez masky a opravdově. Jeho perlou je naprosto jednoznačně Monika, která vás svým příjemným hlasem provede na vaší cestě, do vašeho nitra, potkáte se se svým vnitřním dítětem, o kterém ani nevíte, že jste ho třeba na své cestě životem ztratili, a tak ho znovu naleznete a už ho nepustíte. Váš život se změní, tak jako ten můj, posbíráte střípky své osobnosti, naučíte se pracovat s emocemi a to díky různým technikám. V kurzu je i mnoho krásných her pro děti a mnoho krásných technik, jak pracovat s emocemi u dětí. Úžasná je také energie celé skupiny, kdy jsme si vzájemně pomáhaly, sdílely, podporovaly se, setkávaly se alespoň online. Jsem nesmírně vděčná a šťastná, že jsem se tohoto kurzu mohla účastnit.

Klára Minaříková

Kurz mi pomohl vnímat věci skutečně vědomě a také celistvě, hlavou, srdcem i tělem. Pomohl mi pochopit své emoce a přijmout je. Dal mi do ruky nástroje, jak zůstat v kontaktu se svým skutečným já, jak být takovou mámou jakou chci a šanci vychovat ze svých dcer ženy, které své podstatě budou rozumět víc než kdysi já.

Datum

není určeno

Zadejte prosím své jméno a email a přidám vás na čekací list, až kurz zase otevřu, dám vám vědět .

Kdo jsem já a co vím o vědomém rodičovství?

Jsem psycholožka a máma dvou malých dětí, miluji vědomé rodičovství, meditace, tvořivost

Absolvovala jsem pětiletý psychoterapeutický výcvik v imaginační práci, konkrétně v katathymně imaginativní psychoterapii (KIP).

Mým záměrem je pomáhat vám nacházet vnitřní klid, sebelásku a podpořit vás ve výchově sebevědomého dítka. Vnímám, že naše síla je pod povrchem, v našich prožitcích a je fajn ji opatrovat a v sobě i v dětech podporovat.

Věřím, že vše začíná u nás samých, proto je tak důležité sebe poznat, rozvíjet se a starat se o sebe.

Pak až mohou růst, kvést a zdravím vonět naše vztahy. S partnery, dětmi, planetou.

MY JSME KLÍČEM K VLASTNÍ SPOKOJENOSTI A K TVOŘENÍ ŠŤASTNÉ RODINY

 

V dnešní době máme k dispozici spoustu informací a možností. O to těžší je zaměřit se na poznání sebe samých a na svoji jedinečnost.